| Hadrian_Hannibal_1995 a întrebat:

Laptop Asus X200MA-KX453B cu procesor Intel® Celeron® Dual-Core N2840, 2.16GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Microsoft Windows 8.1, Bing, Black, touchpad-ul inteligent ce suporta gesturi multiple, va permit sa va bucurati pe deplin de experienta pe care o poate oferi sistemul de operare Windows 8.
, Avand la baza un procesor Intel ®, este mult mai receptiv, capabil sa proceseze sarcinilile dumneavoastra in timp util crescand productivitatea, si sa ruleze aplicatii si diverse fisiere multimedia pentru divertismentul dumneavoastra. Incorporeaza tehnologia ASUS Super Hybrid Engine II si este capabil sa transfere datele mai repede cu ajutorul port-ului USB 3.0.,Procesor
Tip procesor:Intel® Celeron® Dual CoreModel procesor:N2840Numar nuclee:2Tehnologie procesor:22 nmFrecventa procesor:2160 MHzCache:1024 KBTurbo Boost pana la:2580 MHzProducator procesor:IntelProcesor grafic integrat:Intel HD Graphics
Display
Caracteristici speciale display:GlareDiagonala (inch):11. 6Rezolutie:1366 x 768Format display:HDTip display:LCD LED
Memorie
Capacitate memorie:4 GBTip memoriebig grinDR3Frecventa:1600 MHzMemorie integrata:4096 MB
Hard DiskCapacitate stocare:500 GBViteza de rotatie:5400 rpmTip Stocare:HDD
Placa Video
Tip memorie video:IntegrataProducator chipset video:IntelSeria:Intel HD Graphics
Multimedia
Unitati citire/scriere:Fara unitate opticaAudiobig grinifuzoare stereo
Microfon integratCamera WEB:HDCititor de carduribig grinaCarduri suportate:SD
MMC
SDHC
SDXCTehnologie:SonicMaster
Porturi
HDMI:1Iesire audio:1RJ-45:1USB 2.0:2USB 3.0:1VGA:1
Comunicatii
Retea:10/100Bluetooth:4.0Wireless:802.11 b/g/n
Alimentare
Baterie:Li Ion 3 Celule
Altele
Securitate:Kensington LockGreutate:1.24 KgMaterial carcasatonguelasticCaracteristici speciale:TouchPad cu suport pentru gesturi multi-atingereDimensiuni (W x H x D):302 x 25.6 x 200 mmCuloare:NegruTastatura numerica:NuTastatura:Tastatura internationala
este bun laptopul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptopul e bun. Dar avand in vedere ca are procesor dual core procesarea de zi cu zi nu va merge repede. Eu iti recomand Asus x553ma la 1300 lei. Cu windows 8.1 instalat. Inca ceva... laptopul care l ai specificat se misca rau de tot pe jocuri... sper ca te am ajutat

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

E mai bun decat o tableta, in rest, slabut tare, se misca greu cu W8.1. Plus ca nu are drivere decat pentru
W 8.1, deci nu poti instala alt sistem pe el. Te incanta pretul dar o sa-ti para rau pe urma. Uite un model pe care poti instala W7 64 biti si chiar daca procesorul are frecventa mai mica, se va misca mult mai bine:
http://www.altex.ro/......s-free-dos

| gelu1970 a răspuns:

Baterie slaba. windows 8.1, sistem de operare ce a fost "lasat balta" incercand norocul cu altul, windows10.
8.1 da incompatibilitati si acum cand intre ghilimele a fost retusat de tot.
in plus, mie personal nu-mi plac laptopurile Asus. pe cat de bun fabricant de componente e Asus, atat de multe probleme au proprietarii laptopurilor Asus. insa e treaba de gustul fiecaruia.

| gelu1970 a răspuns:

Am omis: nu are unitate optica.
lipsa unitatii optice e un lucru ce as lua in considerare. dupa scurt timp o sa cheltui bani pe un dvd extern. merita?

| gelu1970 a răspuns:

Display de 11"
cumpara acest laptop doar daca esti student, si iti trebuie la universitate, si bineanteles daca ai bani. unicul avantaj e ca nu cantareste mult.