| Ateistu a întrebat:

Laptop care sa ruleze gta 4
Buget 3000 de lei
Dau funda
Placa video integrata sau dedicata?

23 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Vorbim de un joc lansat la inceputul anului 2008 la naiba. Nu cere atat de multe resurse. Cu asta : http://www.pcgarage.ro/......gb-silver/ poti rula jocul la detalii maxime fara probleme.

Bft!

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru Ateistu):

GTA V fiin un joc nu tocmai pretention, la ce performante are laptop-ul, il va rula fara problepe pe high.

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru Ateistu):

Da, fara probleme!

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru Ateistu):

Pfff :/ vorbim de un procesor din generatia a 4-a, care sunt cele mai ok procesoare. Iar frecventa aceea de 2ghz este standard. Poti oricand urca frecventa pana la 3.1 ghz cu utilitarul de la Intel

Răspuns utilizator avertizat
| Expressions a răspuns (pentru Jipa95):

Hai sa fim seriosi! O sa ceara GTA V mult mai mult decat assassin's creed unity, laptop-ul va avea probleme cu el si la low, promit. (+ca se incalzeste foarte repede)

| Jipa95 a răspuns (pentru Expressions):

Ce promiti tu ma? De unde si pana unde e GTA V mai pretentios decat Unity?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ateistu):

Http://www.game-debate.com/....../index.php
de obicei ce zic ei acolo in "prezicere" e mai putin decat o sa ceara de fapt. si oricum un procesor de laptop fie el i7 nu se compara cu unu de la pc. totusi, asteapta sa vezi cand iese jocu, sa vezi ce si cum o sa fie. decat sa iei acum ceva aiurea, nu cred ca mori pana in ianuarie. mai bine i-ati un pc pe piese si ai scapat de toate probleme, si cu incalzirea si cu " componentele care oricum nu se compar cu cele unui pc. nu stiu de ce vrei laptop, dar vrei si sa jocui jocuri care au pretentii mari.

| Expressions a răspuns:

Dedicata, clar.

| Treistariustar a răspuns:

Uite aici un laptop bun care iti poate merge si gta 4 si 5 pe el http://bit.ly/1zFJAQG

Răspuns utilizator avertizat
| Treistariustar a răspuns (pentru Ateistu):

Nu, doar ca uitete ce diferente mici sunt intre ele. Decat 4gb ram care costa undeva la 100 ron in plus si procesorul in rest este la fel. Si uitete cat costa cel de la pc garage si cat costa cel care ti l-am dat eu. La suma de 30mil iti pot gasi unul si mai bun. Dar nu stiu daca isi are rost sa arunci 8mil pentru nimic. Eu am 8gb ram in laptop si nici o data nu folosesc mai mult de 3, iar procesoarele nu imi merg nici o data la putere maxima. Este adevarat un i7 e mai bun dar nu indeajuns de bun sa dai 8mil+

Răspuns utilizator avertizat
| Treistariustar a răspuns (pentru Ateistu):

Cand iti cautam uite ce am gasit :)) http://bit.ly/1zFRZ6T seamana un pic cu al tau? :)) si uitete la pret cu 300-400 lei mai ieftin

Răspuns utilizator avertizat
| Treistariustar a răspuns (pentru Ateistu):

Pai eu ce iti ziceam?laughing ca uitel pe al tau mult mai ieftin. Am gasit un laptop mai bun si mai ieftin dar nu o sa te conving nici o data ca vreun laptop e mai bun din simplu motiv ca laptopul ales de tine scrie ca are 4Gb Vram, degeaba are 4gb placa video daca are 65-128bity, e echivalentul a uneia foarte slaba si au facut-o special asa mare sa crezi ca e buna sa o cumperi repede. O placa video de pc cu 4gb vram costa in jur de 20-30 mil doar ea iar pentru laptop nici nu exista pentru ca nu o poate duce bateria ( una buna).

| deedlebag001 a răspuns:

GTA 4? GTA 4 ruleaza si la unu` de 2000, la 3000 poate sa ruleze chiar si WatchDogs si ultimele jocuri aparute.da` pentru jocuri ii buna consola, modata chiar.