| PaiCsfDacaNuAiCe a întrebat:

Imi recomandati va rog un laptop portabil care sa ruleze AUTOcad bine?
Buget: 700 euro.
Daca se incadreaza in buget as prefera sa dispuna de peste 8gb ram si placa video dedicata.

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Laptopul e un PC portabil, prin urmare laptop portabil nu are sens.

Pentru autocad nu ai nevoie de placa video buna decat daca nu vorbim de mult lucru 3D, doar de un procesor cu viteza buna pe un singur nucleu, si 8gb ram.

Laptop bun pentru autocad, dar care poate si gaming de inalta performanta, 17.3 inches si are in general un raport super calitate/pret: https://www.pcgarage.ro/......ite-black/

In bugetul tau ar fi asta: https://www.pcgarage.ro/......nux-black/

cu diagonala mai mica si 8gb ram.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Iti trebuie neaparat laptop? Te plimbi cu el frecvent? Un PC pe bucati in banii aia bate orice laptop la acelasi pret.

| Chillyourmind a răspuns:

Iti recomand acest laptop. http://bit.ly/2QprfUY
Pentru autocad iti trebuie un procesor bun, iar acest laptop are un procesor AMD Rayzen 7, acelasi procesor il am si eu la PC, iar cand am configurat PC-ul l-am configurat pentru randare video.

| sayWhaaat a răspuns (pentru Chillyourmind):

Deci i-ai recomandat un laptop care are atat un procesor mai slab comparativ ca cel recomandat de mine, atat in general cat si ca viteza pe un singur nucleu ( ceea ce conteaza pentru autocad ), dar si care are o placa video integrata, si la aceeasi bani. Felicitari.

E o mizerie laptopul acela, o risipa de bani.