| dangerX a întrebat:

Laptop DELL sau ACER? argumentati ce e bine si ce e rau despre firma respectiva daca raspundeti.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu pot spune care firma este mai buna, nu am avut laptop-uri de la ambele firme ca sa pot face comparatie. Am un laptop Acer Aspire de cca 1 an si jumatate si sunt multumit, are de toate si nu mi-a facut probleme pana acum, desi l-am folosit mult. Numai bine!

| filipm2001 a răspuns:

DELL categoric. Se pricep mai bine la notebook-uri, sunt mult mai fiabile in timp, si cu bateria se descurca mult mai bine si se vede si la pret diferenta dintre ele. Acer este un low-cost destul de bun totusi. Nu pot spune ca are ceva rau, dar daca-ti permite bugetul, alege DELL. Sunt mai vechi pe piata si fac lucruri mai calitative decat alte firme mai mici.
Succeswinking