| samysamy a întrebat:

LG OPTIMUS L5 sau Samsung galaxy ace plus? Voi ce ati alege si de ce?

12 răspunsuri:
| hamstericious a răspuns:

Samsung Galaxy Ace Plus.Are ecran gorilla glass(super rezistent)+procesor mai bun(1 ghz) si in plus, telefoanele Samsung sunt durabile. Funda!

| samysamy explică (pentru hamstericious):

Mersi mult de raspuns, mai astept si altele si pe urma voi decide, aperciez rapunsul tau ca fiind primul la aceasta intrebare big grin

| ANONIM49112911 a răspuns:

Eu am un LG L7 si nu am avut probleme cu el. Eu zic ca daca ai grija, sunt bune amandoua. Dar acum conteaza parerea ta.

| Cleudiu a răspuns:

Samsung galaxy ace plus e mult mai bun ca Lg (si la aspect si la tehnologie )

| samysamy explică (pentru Cleudiu):

Ma tenteaza pretul mai mic la LG si de asemenea faptul ca are anddroid 4 ICS

| Cleudiu a răspuns (pentru samysamy):

E decizia ta! Eu mi-am spus parerea.

| sltlp a răspuns (pentru samysamy):

Eu zic sa te mai gandesti. Ace plus va primi update de la 2.3 la 4.1(oficial ma refer)

| samysamy explică (pentru sltlp):

Ok mersi de raspuns, dar daca ar fi sa alegi intre LG optimus L5 si Galaxy mini 2? pe care l-ai alege? tot samsungul?

| sltlp a răspuns (pentru samysamy):

Mini 2. Samsung a spus ca si mini 2 va primi android 4.1 big grin, si ca hardware is asemanatoare, deci softul mai bun(4.1) va face diferenta.

| samysamy explică (pentru sltlp):

De asemenea camera de 5 mega pixeli, si diagoanala de 4.1 inchi. As lua clar Lg optimusul insa problema (mare foarte mare) la el este ca are putini pixeli (320-480) pentru ecranul ala mare. Toata lumea de asta s-a plans, si sincer eu am de gand sa vizionez multe filme/seriale pe el. In fond cea mai mare nevoie de asta am nevoie. Mersi de raspuns big grin

| mafia1998 a răspuns:

Toata lumea se plange ca are putini pixeli eu eu am navigat pe el pe youtube am urmarit fracmente din filme si se vede foarte ok la fel si pozele si video pe LG meu eu am 4.4 android ultimul tip AA inca o chestie am umblat putin pe un Samsung galaxy s2 si este aproape aceeasi mancare de caine va dati sema ca galaxy este mai bun dar zic asa.Un prieten de al meu are Samsung mini 2 si dupa un timp scurt de folosinta tuchul s-a facut varza una la mana LG are 9.5 mm Samsung galaxy ace plus are 11.2 mm Acum alegerea ta

| samysamy explică (pentru mafia1998):

Mersi de raspuns, deja alegerea am facut-o si tot la Samsung am ramas dar nu ace plus ci S plus pana la urma laughing Oricum, hai sa fim seriosi niciodata dar NICIODATA LG nu va fi mai bun ca Samsung! In nici o privinta! Cat despre comparatia ta (deci telefonul prietenului tau mini2 si LG optimus L7 e o mare diferenta evidenta ca e mai bun L7 dar fa si tu comparatie cu Galaxy S sau S2 ceea ce niciodata nu le va intrece ) Si inca un lucru android 4.4 inca nu a aparut nici pe cel mai performant smartphone! Mult noroc cu LG, probabil si eu as spune aceeasi chestie daca aveam LG dar oricum Samsung (hai sa fim seriosi) e mai puternica marca