| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat ieri cu tata pe calculator[este al meu] ca nu stiu ce treaba are ca i s-a stricat pc. Eu m-am suparat si l-am rugat sa imi ia un laptop si a zis sa aleg din astea 2:
http://www.altex.ro/....../index.jsp si asta
http://www.altex.ro/....../index.jsp
Care este mai bun? Funda :* tnx

Răspuns Câştigător
| Fredie a răspuns:

Buna. Mai, in primul rand vreau sa-ti spun ca eu cred ca ai un tatic super dragut, avand in vedere ce optiuni iti ofera. Adica sincer acum, nu stiu cati parinti ofera jucarii de la 4000 ron copilasilor lor. :) E drept ca cele doua laptopuri sunt mai degraba netbookuri dupa marimea diagonalei displayului. Au configuratii foarte bune insa. Daca esti obisnuita sa lucrezi pe pc, sa utilizezi windowsul cu toate facilitatile sale iti recomand Sony Vaio. Daca iti doresti un produs de foarte buna calitate, care sa fie si super trendy si elegant, cool, samd poti alege Mac Book. Atentie insa la urmatoarele aspecte: va trebui sa inveti daca nu stii deja cateva lucruri noi legate de sistemele de operare de la Apple, sa nu ai pretentia de a te si juca pe acel laptop al lor prea multe jocuri,(din cauza compatibilitatii ceva mai reduse a ) desi are o placa video de top. Iti sugerez de asemenea tie si tatalui tau, sa cautati aceste produse si la magazine online serioase de genul www.pcgarage.ro sau www.mediadot.ro. Sunt sanse sa le gasiti la preturi ceva mai rezonabile. Bye!

11 răspunsuri:
| sudsuinededouaori a răspuns:

Al 2 lea e mai bun decat primul

| antonia09 a răspuns:

Buna,
In primul rand alegerea trebuie facuta in functie de ceea ce iti trebuie tie.
Cel mai important sfat este sa alegi un laptop care are si sistemul de operare inclus.
Mult succes,

| vladix a răspuns:

E criza frate si fetele isi cumpara Apple sa stea pe mess si sa asculte muzica in winamp. Hmmm ciudat nu?

| Mony a răspuns:

Nu stiu eu zic ca ama2 sunt foarte bune

| Deeiu a răspuns:

Al doilea are si memorie mai mare happy si e mai simpatic.ca pentru tine asahee hee

| Byclick a răspuns:

Taicato e de vanzare? big grin Eu zic sa iei MAcbookul.

| roksy a răspuns:

of grea alegere pentru ca ambele sunt fff bune, daca vrei rezolutie mai buna alege Apple, daca lucrezi mult pe el, il soliciti alege Sony oricum ambele sunt ok nu exista unul mai rau sau mai bun sunt cam de 10 fundita?

| ionutk9 a răspuns:

Oricare zic eu poti juca alabala portocala pe ele sunt f bune ambele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| myxolaryy a răspuns:

Primul Apple e cel mai nou si cel mai bun iatil funda?happyok?

| armand96 a răspuns:

Primul, Sony cu siguranta