| Ford a întrebat:

M-am tapit pentru a doua oara in 2 saptmani cu messul. Am luat un virus dupa ce am facut click pe un link dintr-un mesaj pe care l-am primit de la un cunoscut.Virusul trimite de pe id-ul meu massuri pentru ai infecta si pe ei.Deasemenea mi-a schimbat homepage-ul.Banuiesc ca ati auzit multi de el. Cum se rezolva?

Răspuns Câştigător
| daniEL88 a răspuns:

De3scarca malwarebyte`s anti malware de pe site lor, fa un update iar apoi da-i quick scan, in 10 min iti termina, dupa ce a terminat da urmeaza pasi din program si iti va da un restart la pc. Asta e tot. bye!

9 răspunsuri:
| daniEL88 a răspuns:

Ma bucur ca ti-a folosit si thx pentru ca ai apreciat! happy

| Ford explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri dar se pare ca prima varianta pe care am incercat-o(raspunsul castigator) a dat si rezultate.Numai ca la mine a luat mai mult de 20min sa termine scanarea.Cu toate astea va mai multumesc odata. happy

| MariusPopa a răspuns:

Nu ai cum sa scapi decat daca iti stergi mesengerul si il reinstalezi dar inainte de reinstalare sa scanezi calculatorul cu un antivirus bun.(am patit-o si eu)
Bafta.

| Enma a răspuns:

Din pacate virusu al l-am transimis si eu deci stiu cum se rezolva :)) da da si bravo ca m-ai scos de la frientds* ia linkul descarci prog asta dai sa-ti scaneze pc ala urat cu tastatura neagra :x http://download.cnet.com/......04572.html eu cel putin am luat virusu de pe facebook...

| Enma a răspuns:

Bai te casapesc! cu multumirile tale...

| Enma a răspuns:

Bai miah dori sa-ti dau mii de voturi la folositor inteligentui care a scris chestia aia pe anonim la individu asta de dony 95... ps :creca sunt preA lungi vocalele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu intelege ce spuuuuuuuuuuuuuuuuuuii ma intelegi nu-i aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasssssaaa?

| alessia a răspuns:

Si eu am patit-o. e foarte stresant. dar nu te pot ajuta.sadnu stiu nici eu sa-l scot. mie mi l-a facut cinevahappy
bafta!

| luciana_7433 a răspuns:

Iata cum poti scapa de acest intrus: Descarca Malwarebytes Anti-Malware. Vei gasi acolo toti pasii pe care trebuie sa-i urmezi, am patit-o si eu si am rezolvat problema. daca vrei sa afli mai multe te astept pe chat-ul meu, ai link-ul la profilul meu; pentru cei interesati va spun doar ca e un chat placut, cu multe concursuri. Dau functii celor interesati. Tie iti urez deocamdata''bafta''cu acel virus, stiu ce chinuitor este!happy