| RaLuX_5234 a întrebat:

Azi am primit pe mess un mesaj cu un link.Cand am dat click pe acel link, acesta s-a trimis automat tuturor din lista, fara voia measadAcum mesajul se trimite din 10 in 10 min tuturor, chiar si atunci cand sunt offinecryingcred ca este virus!
Ce sa fac? Sa-mi reinstalez messenger'u?
---am nevoie de raspuns urgent---

Răspuns Câştigător
| Madalyn a răspuns:

1) Nu mai accesa toate link-urile primite pe messenger
2) Acel mesaj se datoreaza unui virus
3) Ai 3 posibilitati sa scapi de el:
a) Instalezi un anti-virus (recomand AVG Free Edition), ii faci un update si dai un full scan in tot PC-ul
b) Dai un System Restore cu cateva zile in urma, inainte sa accesezi acel link! Vezi ca vei pierde niste date mai recente!
c) Reinstalezi windowsul!winking

Funda? big grin

2 răspunsuri:
| rRAzvANn a răspuns:

1) Downloadezi un antivirus bun (Microsoft Security Essentials e gratis)
2) daca nu merge reinstalezi windowsul

| corina977 a răspuns:

Ai un virus trebuie sati reinstalezi windowsul