| JetBlueJet a întrebat:

M-ar ajuta un card sd ca asta(In fine, nu neaparat asta din imagine) sa imi maresc spatiul din Local Disk C?
http://www.cel.ro/......ptor-sd-l/
*As putea "uni" spatiul de pe cardul sd cu cel din disk si sa fac unul singur(Dar fara sa scot cardul dupa, asta-i logic)? Gen spatiul de pe card sa-l "transfer" in disk...
98 GO(din disk) + 64 GO (din card) =162 GO ...Ar fi ceva
Deci merge sa fac asta? Daca da, cum?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu poti mari memoria unui hard e imposibil asa ceva, poti adauga ceva in plus adica memorie externa si nu recomand salvarea datelor pe un micro sd si pe un hard extern gen segate, wd elementes etc
sau adaugarea unui hard interns asta daca ai desktop, deci a mari memoria nu se poate, daca ai in partitia c 60 de gb si in d 200 de gb, poti prin formatarea partiei c sa maresti partitia dar nu hardul in sine da sa ne intelegem, se poate mari partitia dar nu memoria toatala de pe hard, dupa cum spuneam dar micro sd e pentru telefon nu pentru laptop, e foarte ieftin un stik usb de 64 de gb gasesti si la 100 de ron mult mai ieftin ca micro sd, sper ca mai inteles daca nu intreaba-ma

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

In C am aproape 100 si in D am aproape 400.
Deci e mai bun un stick usb decat un micro sd?
Am C -ul trecut putin de jumate. Iar D-ul este gol.
Ai idee cum pot face...Ca atunci cand descarc ceva ~orice~ sa fac in asa fel incat sa nu mi se mai descarce in C?

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Ai 400 de gb de ce ai avea nevoie de un stik usb? ce broswer ai? eu am chorme fac asa merg la setari dau la setari avansate apoi vad ca scrie folder de descarcare acolo dau sa se descarce in d nu in c, in c nu trebuie sa descarci nimic

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Chrome://settings/

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Multumesc mult.
Si eu am Chrome.

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Am descoperit torch saptamana trecuta raspund mai rapid, navigare mai rapid, consum mai putin de resurce recomand pentru xp

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Daca ai date importante e bine sa le salvezi asa
pe dvd,stik usb, hard, dar filmele nu semerita, decat pozele, muzica da e ok sa le salvezi pe ceva extern mai ales daca ai pc vechi

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Daca prin xp te referi la windows atunci pentru mine n-ar fi valabila chestia asta ~cred~ ca eu am 7.
Vazusem si eu azi ceva de torch.

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Eu ca browser mai am si Tor...
Doar ca nu apare acolo la descarcari si n-am cum sa-l descarc.