| SonicAndrei a întrebat:

Cât de bune sunt cardurile Toshiba (ca rezistență în timp)? Doresc să achiziționez un card microSDXC de 64 GB cu o rată de transfer la scriere de minim 30 MB/s sub 200 lei.
Momentan pot alege acest Toshiba, dar nu știu cât de bună e rezistența acestora în timp: http://altex.ro/......gb-adaptor

Varianta a doua (ca preț) este un Kingston mai performant: http://altex.ro/......s-w-80mb-s În Kingston am mai multă încredere.

Cardul va fi folosit în special într-un smartphone: rulare aplicații + filmări până la 4K. Deci în unele cazuri heavy use.
Voi aștepta și reduceri de Paște, dar doresc să știu și părerile voastre.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se zice ca Toshiba are cele mai bune HDD-uri, SSD-uri, etc. Nu se poate spune ceva sigur. Poti sa ai norocul sda mearga mult si bine sau sa cada maine. Eu am stick-uri (nu carduri) de la cele mai necunoscute firme si rezista de ani buni.

| SonicAndrei explică (pentru Salontanul):

Sunt de acord cu tine, contează produsul propriu-zis, nu firma.