| CrackFloyd a întrebat:

Ma ajuta cineva si pe mine cu un root pentru HTC Desire 310? Am incercat cu Kingo ROOT Android si cu Unlock Root Pro si imi dau ambele programe acceasi eroare,, Device Not Connected". Am instalat driverele care mi lea cerut, am bifat USB Debugging si tot la fel. Am Windows 8.1 Pro. Ajutati-ma va rog. Dau Funda.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Recomand să nu faci așa ceva, de vrei să nu ai probleme cu virușii de android.Acel cont este ca un cont de rezervă în caz că sistemul nu mai pornește, la fel ca la orice sistem linux, și pe acest cont orice mijloc de apărare împotriva atacurilor informatice va fi dezactivat, de unde și mirajul că merge mai repede, deoarece functii ca firewall(crucial în orice sistem linux, implict și android că da este linux), și alte fincții de protecție nu mai există.
Mai recomandat este să NU încerci cretinătățiile de pe google.cu așa ceva îți vei distruge telfeonul.Succes

| H3ADsHoT a răspuns:

Cauta pe google sau pe xda-developers