| Vasy10 a întrebat:

Salut am bagat windows`ul de curand si nu mi sau instalat driverele imi da eroare la Windows Update, ce as putea sa fac am incercat si cu anumite programe de Drivere dar toate imi cer licenta. Un sfat ceva va rog! Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Un Sistem de operare nelicentiat nu primeste update-uri!
2.Instalarea driverelor nu are legatura cu licenta ci cu componentele PC-ului sau Laptpului.
3.Nu ai specificat ce varianta de Windows ai instalat si daca e un sistem genuine.
Concluzie: Daca nu ai un sistem licentiat, descarca de la MS varianta Enterprise (Windows 7, 8.1) sau varianta 10, pentru primele 2 ai posibilitatea sa le faci rearmare de 4 ori cate 90 zile la W7 si de 2 ori la W8.1 iar Windows 10 e valabila activarea pana in octombrie. Daca vrei sa faci update de drivere, intra pe site-ul Iobit si descarca gratuit Driver booster varianta -free.
Succes!

1 răspuns:
| AlexisZLS a răspuns:

Intri la sagetica aia de langa data si acolo apare un semn cu Windows. Apesi pe el, apoi apesi Install Uptade (cred ca asa scrie) si gata