| curiosul122 a întrebat:

Ma ajuta si pe mine sa-mi zica ce reprezinta iconita din bara numita 'Safely Remove Hardware and Eject media'? Nu stiu de cand o am exact, cred ca de azi de cand am pornit game bar-ul. Ma ajuta cineva?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Atunci când conectezi un dispozitiv la PC, îți apare acea notificare.
Când deconectezi brusc un Stick USB, un card de date, etc, se poate întâmpla ca toate datele de pe el să se șteargă. Cu noile dispozitive e mai puțin probabil dar tot este o mică posibilitate, și nu își asumă nimeni riscul. Așa că apeși acel buton, și se deconectează in mod sigur.
Ce dispozitiv, fizic sau virtual, ai tu conectat, nu știu. Uneori rămâne acea iconiță și după ce ai deconectat dispozitivul, asta e dovadă că pot apărea erori daca nu e folosită.