| NoOne000 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine va rog!
am o problema cu calculatorul meu
acum o luna ma miram ca mi se restarteaza calculatorul cand eram in jocuri
dupa aceea in jocuri cu grafica mai buna
pana am mirosit fum
am observat asta si mi-am stins imediat calculatorul
si am vazut ca se auzeau niste sunete de scantei de la sursa
si chiar aceea era fierbinte rau!
acum nu mai imi merg majoritatea jocurilor
o sa m, a duc la un expert
ati putea sa-mi spuneti parerrile despre care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
| tonybossman a răspuns:

Sursa ta ar putea fi prea veche si sa nu mai trimita voltajul corespunzator. Astefel iti vei putea arde tot sistemul.

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
componenta arsa, probabil sursa sau placa video.
Nu il mai porni, du-te cu el la un service si spune-le ce ai scris aici, trebuie desfacut si vazut ce anume e ars.
Bafta

| Keyllogger a răspuns:

Sal.Posibil sa fi fost solicitata placa video si acesta a dus la,, prajire''.Iti recomand sa nu il mai pornesti.

| NoOne000 explică:

Calculatorul inca merge bine la anumite jocuri eu am ceva experienta in it eu as zice ca tot de la sursa este. Placa mea video suporta surse cu 400W incolo si eu chiar 400 am. E adevarat ca sursa este destul de veche. PLaca mea video este nVIDIA 8800 gts am 3gb ram procesorul este f bun n-am avut problema cu el. Jocuri care mergeau bine inainte de incident: dead rising 2; noul nfs most wanted ca sa nu ziceti k n-am sistem bunwinking

| NoOne000 explică (pentru NoOne000):

Si am uitat sa spun cand intru in jocuri ca nfs placa video se incinge mai mult decat trebuie, mai mult ca inainte de incident:70-80 grade celsius am folosit un program cat timp eram in joc