| OnTheTop a întrebat:

Nu de mult timp mi-am cumparat un calculator, merge bine dar uneori se restarteaza fara nici o avertizare. Am cautat pe net care ar putea fi problemele, am vazut ca o cauza poate fi supraincalzirea, dar mentionez ca nu este deloc cald sau fierbinte calculatorul. Ce ar putea fi? Va multumesc.

1 răspuns:
| Gabi1999 a răspuns:

Posibil sa ai virusi, reinstaleaza windows-ul sau instaleaza un antivirus.
Curata-l de praf si uita-te sa vezi daca mai ai pasta termoconductoare pe procesor, daca nu ai cumpara si aplica pe suprafata procesorului. (se aplica foarte putin )
Verifica RAM-ul, HDD-ul.