| kMirke a întrebat:

Ma chinui de 2 zile sa imi fac setarile pentru internet pe mobil [ automat nu merg ]. Am un Nexus 5, android 4.4.2, Si am o extraoptiune in care am 50 mb trafic de internet, dar nu imi pot face setarile, daca nu stiu ce sa completez pe acolo. Ma puteti ajuta, va rog?! FUNDA

8 răspunsuri:
| Andreyok a răspuns:

Intri la setaride retea. Apoi la nume puncte acces. Creeziapn nou si completezi doar primele 2 randuri. adica la nume scrii net si la APN scrii tot net. Selectezi apn ul respectiv si activezi datele de retea. Asta e tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ce reţea eşti?

| kMirke explică (pentru anonim_4396):

Cosmote

| anonim_4396 a răspuns (pentru kMirke):

Incearcă aşa:
Settings > Wireless Controls > Mobile Networks > Access Point names > Menu > New APN > Name : Cosmote Internet APN:broadband > Menu > Save.

| kMirke explică (pentru anonim_4396):

Asa le am, nu merge.

| anonim_4396 a răspuns (pentru kMirke):

Păi nushh, vezi să fie Mobile Networks on, altă variantă nu e.

| gmbod1 a răspuns:

Pai nu ai primit cumva cand ai bagat cartela in telefon un mesaj cu format install care se instaleaza ca sa poti intra pe internet daca nu ai primit din cauza asta este du-te la o reprezentata de unde ai tu cartela cosmote, Orange sau Vodafone si le spui si or sa iti trimita ei mesajul acela si te rezolva + nu te costa nimica bft!

| alinbogdann a răspuns:

Suna la Orange.