| Λndrei a întrebat:

Ma interseaza un aparat foto compact? Ce imi recomandati? Va rog sa-mi spuneti si de ce ati optat pentru acel model dar intr-un mod mai accesibil va rog pentru ca nu le am in domeniu.
Bugetul ar fi pana in 1500lei.
Multumesc!
O sa dau funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Si cu bugetul asta vrei aparat foto compact? Cu banii astia iti cumperi un Bridge foarte bun sau un DSLR, ambele mai bune decat un compact.

Aici ai un DSLR
Nikon D3100 Body (Filmeaza Full HD) http://culorinoi.ro/camere-foto/aparate-foto-dslr/nikon-d3100-body.html

Aici ai un Bridge
Fujifilm FinePix HS25 EXR http://www.ilexgsm.ro/......--Full-HD/

Bafta!

| Λndrei explică (pentru neluL):

NeluL ca de obicei pune punctul pe "I" big grin laughing

| neluL a răspuns (pentru Λndrei):

Da! Am pus punctul pe I. Nu te lasam sa iei un compact cu 1.500 lei laughing

| Λndrei explică (pentru neluL):

Un prieten si-a luat un DSLR cu 4000lei si mi se parea putin 1500..de aceea m-am directionat pe un compact laughing))

| neluL a răspuns (pentru Λndrei):

Pai si asta poti sa-l faci de 4.000 de lei daca ii cumperi un obiectiv de 25-30 de milioane big grin Apropo, vezi ca iti trebuie si obiectiv la el ->te costa in jur de 2-2, 5 milioane. Iti trebuie un obiectiv mic, special pentru poze macro.Mi se par cele mai frumoase poze.

| Λndrei explică (pentru neluL):

Inteleg fenomenu' laughing
Momentan sunt doar in stadiul orintativ, nu intentionez sa-mi cumpar unul insa curand o voi face! big grin

| neluL a răspuns (pentru Λndrei):

OK!

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Orice aparat Canon sau Nikon in acest pret!

| madalinnnaa a răspuns:

Eu am un aparat Canon digital ixus 70....il am de 5 ani si face niste poze superbe :) are camera de 7.1 mega pixeli dar face poze mai bune decat un aparat cu camera de 14;) ti-o zic din propria experienta http://www.google.ro/......tp?/imgres e la pret accesibil