| Maguraa713 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu aceasta imagine? M-ar interesa sa stiu ce procesor are acest laptop, este blurata imaginea și nu îmi pot da seama exact. Mulțumesc!

https://files.fm/u/jqvm3ykxu

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

I3 pare mai degraba.
DAR nu poti sti CE FEL DE i3

i3 e o serie de procesoare, nu un model anume, si in totalitate, exista peste 100 de modele diferite de i3, incepand cu 2010.

Unele sunt ok, altele sunt foarte slabe, mai ales pentru cerintele din zilele noastre.
Daca are Y in denumire, sau U... nu prea e ce trebuie, acestea au frecventa mica, sunt create pentru navigat si atat
(asigura portabilitate printr-un consum redus de curent, dar ofera performanta foarte slaba).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt sigur dar cred ca are un Intel core i3 si un laprop ASUS

| Maguraa713 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc! Laptopul este Asus, într-adevăr, însă nu stiam dacă este un i3 sau un i5