| Alexfiru10 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva pentru ca am acum cumparat un router dual band cu 2, 4GHz si 5GHz si la inceput au mers ambele retele dar acum ce de 5GHz nu mai merge, cand dau sa ma conectez la ea imi spune ca "nu se poate realiza conexiunea" ma poate ajuta cineva sa il repar?

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

1. repornesti routerul (il scoti din priza, il lasi 20 secunde si il bagi la loc)
2.intrii pe pagina de administrare, dezactivezi 5GHz si il reactivezi

tot nu merge, cu el la garantie... nu e normal sa nu mai mearga brusc

totusi, daca ai un singur client 5GHz, atunci ar fi bine sa incerci si cu altul, sa nu fie din cauza lui si nu a routerului

| mutascu a răspuns:

Are un buton accesibil cu o agrafă. Iti sugerez sa ii dai resetare generala de la acel buton și sa îl reconfigurezi. Nu uita sa iti notezi datele de conectare ppoe, alea de la providerul de internet.