| IonutR1 a întrebat:

In momentul de fata am un router de 2. 4Ghz, cam slab cumparat cand am pus Net-ul. Acuma as vrea sa imi cumpar un router Dual-band de 5 Ghz, dar am o intrebare.
-Pentru a putea merge la maxim acel router nou, conteaza si cata putere vine pe cablu incat sa functioneze cum trebuie?

Răspuns Câştigător
| VSC10 a răspuns:

Bineinteles! E important ca abonamentul tau de net sa iti ofere o viteza mare. Stiu ca cei de la Digi au abonamente cu 500 si 1000mb/s. Ar trebui sa ai si tu pe cel mai mare ca routerul sa poata sa iti dea o viteza cat mai buna la internet.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Logic. Ai internet prin fir RJ 45? Ce buget ai pentru router?

| IonutR1 explică (pentru CM7YRE):

Am un buget de aproximativ 300-400 de lei. Dar deja m-am cam gandit ce router iau. Mersi oricum de ajutor!

| CM7YRE a răspuns (pentru IonutR1):

Cu placere, chiar daca te-ai gandit, tot las o idee poate te razgandesti:
http://bit.ly/2Rn9GTU ASUS Gigabit RT-AC1200G+ la 339 ron
http://bit.ly/2DFuZws ASUS Gigabit RT-AC58U la 399 ron
sa poti avea standardele de securitate, "multi" dbi sa ai semnal peste tot, dual band si ce mai doresti tu pe-acolo. Zi fumoasa!

| frunzarescu a răspuns:

Da, conteaza in primul rand tipul de abonament si in al doilea rand daca echipamentele conectate la router suporta viteze mari si frecventa de 5Ghz.