| Fuscas_Denis_1994 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa gasesc un driver pentru un webcam?
model : rohs CC-W005
sistem operare : windows xp 32 biti

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

NU prea se vede driverul. Trebuie sa descarci un program care iti gaseste driverele necesare, ca asta http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_en.php. Conectezi web camul la pC si o sa-ti gaseasca driverul. Bafta.

| Fuscas_Denis_1994 explică (pentru VladGH):

Imi da error la acel link, pagina nu a fost gasita straight face

| VladGH a răspuns (pentru Fuscas_Denis_1994):

Hei incearca cu asta: http://www.drivereasy.com/. Cu asta ai mai multe sanse sa gasesti. Descarca, instaleaza

| Fuscas_Denis_1994 explică (pentru VladGH):

Am intalit o alta problema, mult mai grava straight face Nu inteleg de ce la unele fisiere pe care le downloadez mi se blocheaza la 99% si acolo ramane nu isi mai revine asa s`a intamplat si la acest exe, si am observat ca se intampla asta si la unele programe pe care vreau sa le instalez sau sa ii fac un update se blocheaza la fel la 99% crying Stii vre`o solutie sa scap de problema asta?

| VladGH a răspuns (pentru Fuscas_Denis_1994):

Ce browser folosesti? Ai incercat si cu alt browser? Cred ca in ultimul timp ai descarcat multe. Mai sterge din donwload-urile salvate in C:\WINDOWS\Temp. Mai incearca sa dezactivezi Antivirusul, incearca sa downloadezi.

| Fuscas_Denis_1994 explică (pentru VladGH):

Folosesc Mozilla firefox. Am mai incercat cu google chrome dar tot la fel e, am vrut sa incerc opera dar nu-l pot downloada se blocheaza la 99%.
Nu am antivirus, posibil ca asta sa fie o problema, virusii.
Astea toate se pot sterge?
http://fisierulmeu.ro/47FNWV3AQS1K/astea-bmp.html

| VladGH a răspuns (pentru Fuscas_Denis_1994):

Da se poate, sigur ca asta poate fi o mare problema. trebuie sa-ti instalezi un antivirus si sa faci o scanare cu el. Daca totusi nu poti descarca nici un antivirus, incearca sa defragmentezi patitia C.

8 răspunsuri:
| GameMasterDark a răspuns:

Start> Click dreapta my computer > Properties > hardware > Device Manager > Other hardwares (Uneori apare asa sau cauti la fiecare: sound, display) > deschidere(-) > si dai click dreapta si update my driver, next next next si astepti.
Trebuie sa ai cameraweb conectata la PC/Laptop care ruleaza windows si trebuie sa ai conexiune la internet ca sa se instaleze
FUNDA!