| Cathy_5203 a întrebat:

Ma puteti ajuta sa aflu cum sa-mi activez reteaua Wi-Fi de pe telefon? Am inteles ca e nevoie de o parola sau ceva. Multumesc!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai afli parola de la router de acasa sau de unde vrei sa te conectezi. Din telefon, la retele wireless te conectezi si scrii parola.

| Liquify a răspuns:

Daca tu in casa nu ai un rooter wireless, pentru a creea o retea, nu te poti conecta la internet prin Wi-fi. Daca ai rooter, atunci tu trebuie sa iti sti parola cu care te conectezi, in cazul in care ai setat una.

| Cathy_5203 explică (pentru Liquify):

Pai nu am rooter, si este posibila conectarea prin Wi-fi pentru ca asa s-a intamplat la o prietena. A gasit pur si simplu parola si gata.

| HipHop4Life a răspuns:

Salut, retele sunt cu parola sau fara. Ti-as recomanda sati cumperi un router wireless ca sa te conectezi in siguranta la internet pe telefon. Sau daca totusi nu poti sati cumperi un router wireless te duci in setting-Wi-Fi(daca nu gasesti Wi-Fi, intri in setting cauti Connectivity si ai sa gasesti acolo)-astepti sa gaseasca retele Wi-Fi daca nu le gaseste trebuie sa dai tu search dar normal cauta el automat selectezi reteaua fara lacat-astepti, si gata.
Succes.