| rrrbeto95 a întrebat:

Ma tot gandesc sa imi cumpar un MacBook Pro... care sunt avantajele si dezavantajele?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NU ai nici un dezavantaj! Ai numai avantaje cu MacBook Pro.
Avantaje citeste aici:
http://www.go4it.ro/......e-3315014/
Pe langa toate astea ->este sigurul laptop care nu se viruseaza!
Bafta!

neluL
| neluL a răspuns:

@username ->colaborez cu Kaspersky de 4 ani! Stii ce fac asa-zisii virusi pe MAC? Iti porneste o melodie sau iti implementeaza in browser o fereastra pop-up->sau iti goleste contul din banca, dar nu afecteaza sistemul (cum este la windows)! Si daca tot razi ->sa-mi spui si mie de ce razi! Poate stii mai multe ca mine! Sunt deschis la discutii! Daca vezi prima ''intrebare de-a mea aici pe TPU ->o sa-ti dai seama!

| filipm2001 a răspuns:

Avantaje sunt o gramada. Dezavantaje nu prea (in afara de faptul ce a scump). Este mult superior PC-urilor de configuratie obisnuita de pe la noi. Si acum, cam toate aplicatiile se fac in paralel pentru Windows si pentru Mac, deci nu ai ce dezavantaje sa intampini. Mult succes, ai facut o alegere foarte buna: http://goo.gl/jjE3x
;)

| username a răspuns:

E logic ca daca ai bani de MAC ai bani si pentru jocuri, nu?
Sa nu te astepti sa gasesti jocuri piratate care sa ruleze pe mac.
@neluL Cum sa nu se viruseze laughing. Poate daca nu il conectezi la net sunt sanse de 50% sa nu se viruseze. Iti garantez ca sunt foarte multi virusi si pentru mac. Uita-te pe site-ul celor de la kaspersky, parca aveau cateva interviuri despre virusii care sunt pe mac.

| densdafsew32 a răspuns:

Cum puteti sa fiti atat de prosti straight face:
"Este mult superior PC-urilor de configuratie obisnuita de pe la noi."
Inteligentule, ce PC de configuratie obisnuita compari tu cu esecul ala? La pretul pe care il au iti fac unul de sa-ti Zboare.

"colaborez cu Kaspersky de 4 ani! Stii ce fac asa-zisii virusi pe MAC? Iti porneste o melodie sau iti implementeaza in browser o fereastra pop-up->sau iti goleste contul din banca, dar nu afecteaza sistemul (cum este la windows)!"
Nu se vede ca lucrezi cu ei! Daca nu un virus iti deschide ferestre pop-up, sau iti pune muzica sau iti goleste cardul de bani, atunci ce? Un Winamp? straight face
Pupati in c*r ca sa fiti bagati in seama. De ce ar face cineva threats pentru o mana de oameni, cand poate sa faca pentru marea majoritate? De aceea nu se fac threaturi pentru Mac, si nu pentru ca ar fi superior *NOT*!

Ai bani de MacBook Pro? Daca vrei jocuri si totodata firma cumpara-ti AlienWare (gasesti la aceleasi preturi), daca nu, si vrei design, sunt o gramada de varietati de laptopuri care au ba double screen, ba touch screen, ecran rotativ, etc.

Pune-ti intrebarea: De Ce mi-as cumpara un MacBook Pro? Ca sa fiu snob!winking