| Heureuse a întrebat:

Mai pot accesa calculatorul daca am uitat parola contului? Sau pot reseta parola intr-un fel si sa am din nou acces la administrator fara sa pierd date de pc? Mentionez ca nu am alt user creat. Acesta cu parola etse singurul.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ce versiune de windows ai?

| Heureuse explică (pentru Wr3nch):

Windows 7 parca (nu l-am mai accesat de mult)

| PainTech a răspuns:

In cazul in care nu ai HDD criptat integral, poti folosi un sistem de operare pe disk cu care poti copia fisierele care te intereseaza pe un stick.

| flixbuster a răspuns:

Daca tot ce te intereseaza sunt datele, foloseste un Live Ubuntu 18.04 ca sa pornesti calculatorul, scoti datele de acolo pe un HDD extern si gata.

| Bogdan70001 a răspuns:

Am auzit ca ai WIndows 7 laughing) Ai mare noroc la Windows 7 este cel mai usor de spart parola contului(fata de Win8/10 ma refer)
Oricum este destul de multe de facut si nu iti pot scrie tot chiar aici, dar te asigur ca nu este foarte greu

| Heureuse explică (pentru Bogdan70001):

Da, Multumesc! Dar asigurarea ta nu ma ajută?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Heureuse):

Stiu ca nu ti-am fost chiar de ajutor, dar te asigur ca nimeni nu o sa-ti zica procesul integ aici.Plus ca si daca as incerca sa ti-l zic cel mai probabil te-ai incurca la jumate (acolo fiind putin mai greu)

| Heureuse explică (pentru Bogdan70001):

Bine, mulțumesc!