| YonutzABR a întrebat:

Merge placa video GT710 PCI-EXPRESS x16 2.0 pe placa de baza pci-express 2.0 low profile?
Placa video se numește Inno3D GeForce GT 710 2GB DDR3 64bit și pc ul HP 6200pro

12 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca placa e lp si asta incape in carcasa ar trebui sa mearga. In alta ordine de idei, placa aia e o nulitate. Nici nu ar trebui sa iti bati capul cu asa ceva...

| YonutzABR explică (pentru GabiDumitrescu):

Deci nu merge in carcasa?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru YonutzABR):

Acum ce ai? Ce vrei sa joci? Presupun ca ai un procesor cu video integrat. Ei bine, 710-le ala e tot pe acolo ca performanta. Mai degraba faci un upgrade de procesor si joci linistit pe GeForce NOW in loc sa te chinui local cu o mizerie sinistra de asa-zisa placa video.

| YonutzABR explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai vreau sa joc CS GO

| YonutzABR explică (pentru GabiDumitrescu):

Sau placa video GAINWARD GT710 2GB DDR3 high profile

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru YonutzABR):

Ce procesor ai acum?

| YonutzABR explică (pentru GabiDumitrescu):

Intel core i3-2100

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru YonutzABR):

Am jucat WoT fara probleme cu detaliile pe mediu cu integrata din i3-2120. CS GO ar trebui sa mearga si ala fara mare stres. Oricum, sistemul e complet depasit ca sa merite bagatul de bani in el si cum e si low profile... chiar prea multa bataie de cap pentru nimic. In schimb GeForce Now sunt sigur ca merge parfum. Ai incercat?

| YonutzABR explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu am încercat am bugetul de 550 de lei recomandămi un pc și o placa video

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru YonutzABR):

Cit ram ai acum? Stocare? Cel mai lejer iti iei un procesor mai rasarit, macar un i5, si ramii pe integrata, iar jocurile le joci prin GeForce NOW. Eu am aceeasi platforma ca tine, chiar daca e custom build facut de mine. Aveam inainte un i3-2120, mi-am luat un i5-3570S de pe eBay de la nemti, m-a ajuns 42 EUR cu tot cu transport. La noi sub 350 RON nu prea vezi procesorul asta. La capitolul placi video low-profile, oferta e cam praf.

| YonutzABR explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai nu mai iau placa video low profile și am 4gb ram ddr3 un ssd de 120 și un HDD de 500

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru YonutzABR):

Perfect. Ia un procesor mai capabil si inca 4 GB de memorie. GeForce NOW e miezul. https://www.okazii.ro/......a210921346