| Wecky a întrebat:

Merge un sa pun un procesor AMD A8 3850 socket FM1 tipul acela cu dual graphics, cu o placa video integrata AMD Radeon Hd 6550d,
pe o placa de baza ASRock A75M-HVS socket FM1 si sa mai pun in plus inca o placa video de la mine? Nu prea ma pricep :-\

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Mai poti pune o placa in plus. Chestia este sa fie o placa pe PCI-e si sa fie la circa 1Gb si cu macar 128 bit latime de banda.

| Wecky explică:

Deci, chiar daca la placa de baza zice doar 1 slot PCI, nu conteaza deoarece radeonu e integrat in prcoesor, si in slotu acela de pe placa de baza pot pune placa mea pe care o vreau, repsectiv singura care o am acum, Nvidia GT 220.