| Dragos7899 a întrebat:

Merge Windows 7 pe un ryzen 3 2200G?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Windows 7 e pe ultimii metri. Foloseste Windows 10.

| NLS a răspuns:

Initial nu merge, Windows 7 are un driver numit HCI ce nu e vazut de placile de baza AM4.

Insa daca ai o placa de baza Gigabyte, exista mari sanse sa il poti face sa mearga.

Ai nevoie de Windows Image Tool de la Gigabyte,

si de un PC cu Windows 7, pe care ai salvata o imagine de Windows 7.

Ruland programelul, iti poti crea pe un stick o imagine de Windows 7 cu driverul XHCI, recunoscut de placile AM4.

| aXy99 a răspuns:

Sigur ca da.

| Bizon95 a răspuns:

Numai proacele Intel de la generatia 7-8 in sus merg NUMAI cu win 10, amd-ul nu are problema asta

| flixbuster a răspuns (pentru Bizon95):

Un mic update tehnologic;)

http://support.microsoft.com/......rsion-that

We recommend that you upgrade Windows Server 2012 R2-based and Windows Server 2008 R2-based computers to Windows Server 2016, and Windows 8.1-based and Window 7-based computers to Windows 10 if those computers have a processor that is from any of the following generations:

Intel seventh (7th)-generation "Intel Core" processor or a later generation
AMD seventh (7th)-generation ("Bristol Ridge") processor or a later generation

| Bizon95 a răspuns (pentru flixbuster):

Aha, mercic, AMD nu m-a interesat deloc pana acum de curand cand am inteles ca bat la popou si Intel si nVIDIA si nu stiam ca si ei si-au pus limita de win 10 la ultimile proace

insa oricum e o tampenie sa iti iei proc de top si sa nu pui ultimul windows, ca si cum ti-ai lua Bentley dar folosesti benzina ieftina