| mihutz98 a întrebat:

Merita 16 GB de RAM pentru un MacBook Pro de 13 inci cu Touch Bar in loc de 8, se simte atat de mult diferenta? Pretul devine destul de piperat, asta daca nu era deja si ma intreb daca are sens sa fac acest upgrade

4 răspunsuri:
| MortalX a răspuns:

Depinde de cum o sa-l folosesti (cu ce programe), insa nu cred ca ai nevoie de 16GB, 8GB e de ajuns

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Un upgrade are si el rostu lui si trebuie facut cu cap.
Daca vorbim de 16 gb, e ceva decent.
Acum gandeste-te daca foloseste macar 8 gb, sa nu mai zic de 16.
Daca esti pasionat de gaming, merita.
Daca nu, nu are rost.
Daca excludem gaming-ul, nici nu o sa simti diferenta, 8 gb iti ajung!
In gaming se simte diferenta la unele jocuri, putine la numar.
Acum sper ca esti lamurit.

| LucianMusic a răspuns (pentru ROB3RT89):

Pe un Macbook nici nu poti face gaming!

| LucianMusic a răspuns:

Dece dai banii pe un macbook? Mai bine iti iei un Asus Rog cu i7 7700hq, 16gb ram, SSD si cu gtx 1050. Poti face si gaming si orice vrei, editare etc. Iesi si mai ieftin!