Întrebare recomandată | pierduta a întrebat:

Merita sa achizitionezi produse refurbished? De exemplu, telefoane, cu garantie de vreo 2 ani?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca e refurbished, da!

| pierduta explică (pentru K0sti):

Aceste produse pot prezenta urme de uzura?

| K0sti a răspuns (pentru pierduta):

Normal, ca doar nu sunt noi! In schimb e diferenta intre refurbished si second!

| nrc1122 a răspuns:

Teoretic, cica trec prin multe teste pentru a fi puse iar pe piata. Practic, mai bine-ti cumperi la mana a doua si cauti pe cineva care il vinde si cu garantie. E mai ieftin si oricum mergi la ghici cu ambele. Ambele sunt la mana a doua, doar ca exista posibilitatea ca cel pe care-l cumperi de la altcineva sa nu fi fost desfacut, reparat big grin