| WeAreSmart a întrebat:

Merita sa instalez un sistem cu panouri solare? cat ma va costa si ce ar trebui sa stiu? Vreau pareri personale nu copy×paste de pe net.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ar merita sa nu mai depinzi de nemernicii de la EON dar te va costa mai mult decat ai consuma curent toata viata ta! Copiii tai s-ar bucura de acele panouri, tu nu prea... happy

| Karina85 a răspuns:

Eu imi asigur necesarul tot de apa calda doar cu un astfel de system. Mi-am luat un boiler mare si panou Vitosol 200. Investitia initiala e adevarat ca nu e de neglijat, dar eu privesc in viitor si poate ar fi bine sa se faca ceva la nivel national/ mondial si aici ma refer la sustinere financiara pentru ca in acest mod sa scadem consumul de combustibil si in consecinta si emisiile poluante care distrug incet, incet planeta.