| Gurgiu a întrebat:

Merita sa investesti in revolut, sau in ce aplicatie referitor la criptomonede

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

In Revolut asa, la misto, cate 10-15-20 RON daca nu ai ce face. Vrei ceva mai cu cap, si mai ales sa fie ALE TALE monedele alea, intr-un wallet soft sau hard, atunci folosesti orice altceva. Iti pot sugera mai multe solutii, dar depinde si cam ce vrei sa iei, de ce suma dispui, daca ai in vedere sa fie pe termen lung, si eventual si in ce tara esti. Ca idee, exista platforme unde primesti si un card si apoi cashback in moneda lor crypto.

| nevermatch a răspuns:

Nu merita sa faci nimic fara sa te informezi ca lumea inante si nu din surse de genul ''merita? da sau nu''.
Citeste.

| ElaIliesi a răspuns:

Pentru sume mici (sute sau mii de lei) da, Revolut e foarte bun. Pentru sume mari (mii de euro si mai mult) probabil coinbase. https://www.elailiesi.ro/2022/01/cum-cumperi-criptomonede.html

| Psksjns a răspuns:

E ok daca te iti convine comisionul de 2, 5% per tranzacție si ca nu poti trimite criptomonedele in alte portofele in afara de revolut ( pe scurt nu le deții cu adevărat dar ei sunt obligați sa iti ofere bani in plus daca moneda creste )