| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa tin in control panel programul Microsoft visual c++ x86 avand in vedere ca windwos-ul meu este pe 64 bit? Am 3 c++ de x86 si 2 de x64

2 răspunsuri:
| GabrieloKg a răspuns:

Da, alea sunt,, driverele" care se ocupa cu citirea programelor pe 64 si 32 ( 86 ) biti.
Ai nevoie de ele sa rulezi anumite jocuri si programe. Lasa-le acolo ca oricum nu ocupa mult.
Ai nevoie de ele.

| flixbuster a răspuns:

Visual C++ Runtime sunt biblioteci de functii folosite in mod uzual de programe. Ele au diverse versiuni si un program are nevoie de o versiune specifica de Visual C++ Runtime pentru a functiona. Nu conteaza ca OS-ul este pe 32 sau 64 biti.

https://support.microsoft.com/......f26a218cc0