| Nistor_Marian_1997 a întrebat:

Salut poate cineva sa mi recomande ce limbaje de programare sunt necesare pentru un job de programator in strainatate sau in tara si la ce nivel? De preferat daca se poate oferi si un site cu materiale didactice ar fi perfect! Multumesc!

1 răspuns:
| AurelionSol a răspuns:

Salut, că să înveți programare singur e greut, daca inca nu ai ajuns la liceu și vrei sa mergi pe mate info bafta atunci, dar daca ai trecut de învățământ, depinde pe ce vrei tu sa te axezi. Html și CSS pentru web designer, c# c++ pentru programări. java pentru unele chestii(e bine plătit din ce știu), acum, depinde cat de sus vrei sa ajungi, cel mai ușor e pe partea de html, eu l am învățat cam singur, dar nu l am folosit.