| valipr a întrebat:

Mi-a apărut de curând pe Instagram la secțiunea de mesaje cum că am încălcat regulile comunității și nu pot trimite mesaje timp de 3 zile.Cum pot rezolva?
Utilizator

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai alternative decat sa astepti sa treaca cele 3-4 zile (tinand cont ca America este cu multe ore in urma Romaniei) si vezi daca esti deblocat, iar pe viitor inveti sa nu mai incalci regulile, fiindca a doua oara iti pot suspenda contul.

Citeste regulamnetul Instagramului ca sa vezi ce anume ai incalcat si ce ai postat ilegal sau ai copiat si pus pe pagina ta, ceva care nu aveia dreptul, incalcand drepturile de copyright (postari video sau audio care nu sunt produse de tine) ca acestea sunt ilegale!

| valipr explică (pentru Violleta2022):

Pai nu am incalcat nimic asta e problema, daca faceam asa ceva intelegeam dar eu nu am facut nimic

| valipr explică (pentru Violleta2022):

Pai luni am primit eroare si astazi suntem miercuri si cred ca ar fi a 3 a zi in ce zi ar disparea aceasta eroare

| Violleta2022 a răspuns (pentru valipr):

De luni pana miercuri au trecut numai 48 de ore, adica 2 zile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bineinteles ca ai incalcat ceva, ca nu ti se blocheaza contul fara sa faci nimic., asta-i imposibil.

Ai citit TOT regulamnetul de folosire a Instagramnului?

| valipr explică (pentru Violleta2022):

Normal ca am citit, nu am de ce sa mint chiar nu am facut nimic doar am vorbit cu fete dar am crezut ca m-a blocat una ca m-am certat cu ea dar nu am injurat-o niciodata

8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Poți rezolva așteptând 3 zile, din moment ce asta e penalizarea primită.

| valipr explică (pentru johnnny123):

Si daca luni am primit si astazi suntem marti, cand ar trebui sa verific daca imi mai apare mesaju ala sau nu, dar stii de ce s-a intamplat asta ca eu nu am injurat pe nimeni, nu am trimis filme deocheate sau alte chestii dubioase

| valipr explică (pentru johnnny123):

De luni am primit si astazi e a 3 zi cat sa astept