| iLOVEquestions a întrebat:

Mi-a aparut o eroare pe pc: Ntldr is missing, si nu pot porni calculatorul. Am tot incercat sa-l repar si sa caut solutii, si nu am gasit alta decat cd-ul cu windows. Eu nu am niciun cd, nici cel de reinstalare nici altele. Vreo solutie?

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Format, Install, dacă merge a fost o eroare de disk dacă discul trosnește, fluieră sau după install aceeași problemă atunci ai bad-uri pe hdd și numai ai ce să îi faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ede la hard, incearca sa schimbi firele sau sa le misti

| raidxp a răspuns:

happy happy halooo! cum sa fie de la hard? uitati-va pe partitia c:, setati sa arate filele ascunse, acolo e un fisier ntldr (system file) windowsul nu il mai recunoaste, ai cd-ul cu windows?

| trolololo a răspuns (pentru raidxp):

Are dreptate într-un fel. E de la hard, mi s-a întâmplat și mie asa ceva, am pus HDD-ul pe alt calculator și a mers. Apoi l-am pus înapoi la mine și a funcționat în continuare.

| Manfred a răspuns:

Inseamna ca nu vede hardul.reinstaleaza windows-ul(cel mai simplu) si daca tot nu merge se poate sa se fi stricat...