| Alpha a întrebat:

Mi-am achizitionat un laptop cu procesor Intel® Pentium® Dual Core P6100 2.0GHz, si o placa video nVidia geForce de 1Gb si memorie de 4 Gb Ram, de la Asus, ziceti`mi si mie cam ce putere are procesoru ca nu sunt in tema cu "p`urile" si cat e de bun, se poate pune un joc mai nou pe el?

Răspuns Câştigător
| treipuncte a răspuns:

Sall are 2ghz x 2ghz = 4ghz este bunn tongue merg jocurile cele mai noi pe el tongue funda? smug

7 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Cata nu e adevarat, nu are 4ghz... 2ghz are fiecare core dar nu se aduna...

| Kylexy a răspuns:

2x2G=4G procesorul e bun ca laptop dar era mai bine daca aveai AMD ca e conceput special pentru jocuri dar se descurca si Intelul la jocuri poti pune cel mai tare joc gen NFS Shift.
Narcis se aduna viteza la procesoare deoarece merg in paralel amadoua

| Angel0 a răspuns:

Tu ai 1G de memorie video si eu am de 250 ori mai putin(4M), si ma descurc cu mai toate programele chiar si jocuri 3d mai lejere.

| Leon a răspuns:

Ce GeForce si cat ai dat pe el?

| Iulik101 a răspuns:

Bun... dar depinde si de placa nVidia GeForce... oricum daca e placa video buna adica GeForce 9600 sau apropiata iti merge fifa 11.Nfs-uri nu mai zic.per total ai configuratia buna fifa 10 iti merge sigurrr

| Alpha explică:

Pai placa video e GeForce 310M Cuda 1 gb happy ( e buna?)

| Alpha explică:

Kylexy ziceai ca pot pune nfs shift ( cel mai pretentios joc de pana acum dar la ce rezolutii? laughing ) si app Call of Duty 4: Modern Warfare 2 am sanse sa`mi mearga?