| Ovidiu02 a întrebat:

Mi-am achizitionat un laptop pe amd si placa nVIDIA. Cand sunt in Youtube si intru intr-un videoclip, ecranul se face plin de niste pixeli roz, iar apoi se face negru(asta foarte rapid), iar apoi ecranul revine la normal. Efectiv nu stiu ce se intampla, ce driver n am instalat. Habar n-am. As avea nevoie de putin ajutor!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ai instalat driverul video?
Desi daca afiseaza pixeli colorati, e mai degraba o problema de hardware.

Instaleaza driverul de aici:

https://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Alegi GeForce in prima caseta (Product Type),
apoi in a doua (Product Series), seria corespunzatoare placii tale
(10 Series Notebooks, RTX 20 Series Notebooks, etc)

In a 3-a caseta (Product) alegi modelul placii.

Ca sa elimini una dintre necunoscute...
Fiind vorba despre un procesor AMD de laptop, e foarte probabil sa aiba video integrat.
Incearca sa comuti din BIOS pe grafica integrata, si sa instalezi driverul video AMD (dupa ce in prealabil dezinstalezi driverul nVidia).

| Brizbriz a răspuns:

Service/dat inapoi
evident are probleme de memorie video, lucru INACCEPTABIL pentru ca o sa fie tot mai rau si nu poate fi corectat din drivere