| marianza a întrebat:

Mi am cumaparat un laptop din austria cu windows preinstalat si as vrea sa stiu cum pot sa imi instalez windows xp ca in BIOS nu stiu nu imi intra sau in boot meniu ca sa botez nu stiu cum sa laptopu are windows 7 64 bit dar eu vreau sa pun XP

4 răspunsuri:
| Ceapone66 a răspuns:

Pentru majoritatea laptopurilor butonul pentru intrarea in BIOS este F2. Daca nu, incearca banalul DEL. Daca imi amintesc bine, Boot menu e pe F12 sau F8. Succes

| supermdmario a răspuns:

F11,boot menu, selectezi ordinea de bootare ca pe primul loc sa fie dvd rom, dai restart nu inainte ca sa ai dvd-ul cu xp introdus si astepti sa se incarce windowsul. bafta

| maryana5 a răspuns:

Incearca F2 cand il deschizi, eu asa am procedat si am reusit. Desi calculatoarele functioneaza cu DELETE, laptopurile au Bios-ul diferit happy

| marianza explică:

HP pavilion dv7 e marca