| AcI a întrebat:

Mi-am cumparat acum un an o camera foto PANASONIC DMC-LS80 si de o luna nu mai pot face poze cu el.
Pot intra la album da cand dau sa fotografiez face trei zgomote aiurea, si spune " please turn camera off and then on again" nu stiu ce sa fac cu el, Ma poate ajuta cineva? sau sa-mi spuna cum as putea sa-i dau o stearea din fabrica ceva de genul

3 răspunsuri:
| Same.User a răspuns:

Daca ai luat aparatul nou, cea mai buna solutie ramane garantia! Posibil sa fi intrat praf la obiectiv, nu se misca obiectivele deloc daca maresti zoom-ul sau sa faci alte setari pentru poze?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie si l-am dus la service la panasonic si mi-au zis ca intrase praf la el. In general aparate panasonic sunt foarte bune dar conditiile in care sunt utilizate sunt proaste...

| moni1988 a răspuns:

Cauta nr de tel de la firma panasonic si ei iti vor spune ce trebuie sa faci dar sfatul meu este sa iti cumperi altul. Pa