| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat astazi un telefon mobil, si nu stiu cum trebuie sa procedez cu el.Trebuie lasat pana se descarca de tot? apoi lasat la incarcat cateva ore? Multumesc

Răspuns Câştigător
| xDoll a răspuns:

Pai ca sa ma tina bateria, la fiecare telefon pe care l-am avut nou o-am formatat bateria. L-am lasat sa se descarce de tot si apoi l-am lasat la incarcat 14 ore (stiu ca e mult dar la mine tine) am facut asa de doua ori iar apoi...l-am incarcat normal.

Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Bateriile Litiu-Ion nu se formateaza. Punct.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa-l lasi sa se descarce bateria de tot si sa-l bagi la incarcat 12 ore pentru a formata bateria. Poti sa ai probleme cu el daca nu-l lasi la incarcat 12 ore.

| zelda a răspuns:

Da, prima data il folosesti pana se descarca de tot, iar apoi il lasi 12 ore sa se incarcehappy. Sa-l stapanesti sanatoshappy

| Flaviuka a răspuns:

Il lasi pana se descarca de tot, apoi il tii la incarcat inchis in jur de 16 ore.

| Crysstynutza a răspuns:

Buna,trebuie lasat pana se descarca de tot,dupa care trebuie lasat la incarcat, depinde de tel cate ore, asta trebuia sa iti spuna vanzatorul de unde ai luat telhappytrebuie incarcat de vreo 3 ori in acest felhappysper ca te-am aajutat