| VasileMoldova a întrebat:

Mi-am cumparat casti bluetooth. La inceput mergeau dar azi dimineata cand le-am pornit nu mergeau. Cind apas imi apare o lumina alba si cand tin mai mult bipaie o lumina albastra. Am vazut la bluetoothul telefonului canu imi mai apar castile????????????????. Ce ma fac? ????????????????????????????????

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

A quick flashing blue light means that it is waiting to be paired with a Bluetooth device (e.g. a mobile phone)
A slow flashing blue light means that it is already paired with a Bluetooth device.
Deci, ca idee, incearca sa tii apasat doar volume down, sau doar volume up si incearca mai mult dispozitive prin Bluetooth.

15 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model sunt castile?

| VasileMoldova explică (pentru CM7YRE):

JBL

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileMoldova):

Du-le la garantie deoarece si eu am avut JBL dar m-au tinut bine 2 ani pe utilizare medie spre hard, apoi doar se auzeau infundat dar mergeau. Sigur alte tale au avut defect din fabrica.

| VasileMoldova explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu. Le-am luat de la un magazin de electronice deci nu au garantie... Cred

| VasileMoldova explică (pentru anonim_4396):

La inceput mergeau perfect

| VasileMoldova explică (pentru CM7YRE):

Voi incerca

| VasileMoldova explică (pentru CM7YRE):

Dupa ce apare quock blue light sa apas ori volum upordown la casti?

| CM7YRE a răspuns (pentru VasileMoldova):

Incearca ambele varianta, apasa si de mai multe ori concomitent, tine si apasat, vezi poate functioneaza.

| CM7YRE a răspuns (pentru VasileMoldova):

A quick flashing blue light means that it is waiting to be paired with a Bluetooth device (e.g. a mobile phone)
A slow flashing blue light means that it is already paired with a Bluetooth device.
Deci, ca idee, incearca sa tii apasat doar volume down, sau doar volume up si incearca mai mult dispozitive prin Bluetooth.

| Illuminati2016 a răspuns:

Du-le la service in garantie daca mai ai

| mayaxhh a răspuns:

Depinde ce model sunt castile, daca sunt chinezarii nici sa nu ai pretentii sa iti tina laughing)

| Bula a răspuns (pentru mayaxhh):

(Aproape) toate electronicele sunt "Made in China" tongue

| mayaxhh a răspuns (pentru Bula):

Ma refeream la altceva laughing)
Daca e o firma de aia de care nu ai auzit in viata ta gen,, kervon,, (e un nume random) normal ca nu ii tin, in schimb daca sunt Samsung sau firme mai cunoscute gen originale atunci e altceva

| Bula a răspuns (pentru mayaxhh):

Diferenta este mai mult de brand, iar firmele mici sunt cei care produc si in numele celor "mari".
Totul depinde de controlul de calitate si de... noroc.

Acum 10 ani am cumparat doua DVD playere, ambele au fost folosite intens si sunt si acum functionale.
Au fost fabricate de o firma mica din China pa care abia am gasit-o pe internet. Lucrau intr-o cladire cum sunt grajdurile de la noi si aveau doar 3 (!) produse: acel DVD player, un telefon fix cu tastatura si un model de veioza.
Multe firme au inceput asa, "de jos", de exemplu "Asus", care in cca 15 ani a devenit brand mondial.

Eu as fi zis mai degraba "produs pe vapor" in loc de "chinezarie"...

| anonim_4396 a răspuns (pentru mayaxhh):

Castile Samsung sunt niste petarde suprapret la fel ca si telefoanele si tot ce e de la ei... Mai de graba i s-au stricat castile Samsung decat cele "Kervon".

| VasileMoldova explică (pentru anonim_4396):

Am casti JBL. Le am de 2 saptamani