| bogleaiulian a întrebat:

Salutari! Astazi am cumparat un card de memorie nou de 64 GB, am un aparat foto Nikon D3300, cand introduc cardul in aparat imi zice : Cardul nu poate fi utilizat. Cardul poate fi deteriorat. Introduceti alt card. Ce as putea face in privinta asta, in PC el merge si citeste cardul fara probleme doar aparatul nu, care e problema? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Atunci nu stiu. Incearca sa-i stergi pinii (chestile alea aurii) cu niste spirt, poate sunt murdari... Daca nici asta nu merge, habar n-am. E problema de la card, cu siguranta, dar daca zici ca in pc merge...

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Baga-l in PC, formateaza-l, cand procesul e gata scoate-l din PC si baga-l in aparat.

| bogleaiulian explică (pentru CuriousStuff):

Am facut chestia asta si tot asa apare, pe pc merge perfect, dar in aparat apare eroarea aia, si alte carduri merg in el.

| CuriousStuff a răspuns (pentru bogleaiulian):

A mers dupa ce ai sters pinii?

| CuriousStuff a răspuns (pentru bogleaiulian):

Atunci nu stiu. Incearca sa-i stergi pinii (chestile alea aurii) cu niste spirt, poate sunt murdari... Daca nici asta nu merge, habar n-am. E problema de la card, cu siguranta, dar daca zici ca in pc merge...