| 2Bad a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un laptop si are momente in care nu imi merge sunetul. Pentru a functiona trebuie sa ii dau restart dar uneori nici dupa ce ii dau restart nu functioneaza. Care e problema si ce e de facut?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Dezinstaleaza winamp si apoi Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Da un restart si spune daca mai ai probleme cu sunetul. Winamp-ul o sa-l instalam inapoi dar dupa ce faci proba.

Pentru a dezinstala winamp ->Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati)

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu-mi dai detalii ca sa te pot ajuta!

| 2Bad explică (pentru neluL):

Nu sunt alte detalii. Pur si simplu nu imi merge sunetul si trebuie sa il restartez.

| neluL a răspuns (pentru 2Bad):

-sunet de pornire ai in windows? De exemplu daca dai un restart, cand porneste sistemul de operare se aude sunetul acela de pornire?
-cand ramai fara sunet de cele mai multe ori?
-ce programe stau deschise in permanenta pe laptop?
-intra in start->in run scrie ''msconfig'' si apoi din Startup spune-mi ce programe ai bifate acolo.

| 2Bad explică (pentru neluL):

-da, am sunet cand porneste windowsul, asa imi dau seama imediat daca functioneaza sunetul sau nu
-raman fara sunet cand pornesc calculatorul
-winamp-ul si internetul
-pe toate
si mai e ceva:cand nu imi functioneaza sunetul nu imi functioneaza nici winampul adica nu vrea sa ruleze macar melodia chit ca ea nu se aude

| neluL a răspuns (pentru 2Bad):

Dezinstaleaza winamp si apoi Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Da un restart si spune daca mai ai probleme cu sunetul. Winamp-ul o sa-l instalam inapoi dar dupa ce faci proba.

Pentru a dezinstala winamp ->Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati)

| Dulgheru_Lore_1995 a răspuns:

Schimba driveru de sunet. daca nu merge asa...reinstaleazati windowsu. daca nici asa...incearca sa cauti alt windows. daca nici asa..nu face ceva bine contact cu difzoarele laptopului asa ca o sal dai la reparat ca e in garantie. daca ti l-ai luat de curand