| BaDoX a întrebat:

Salut TPU,
Am o problema cu sunetul la laptop si nu imi dau seama care ar fi cauza.
Nu imi merge sunetul deloc, pe orice aplicatie, program, site, muzica as intra...cu exceptia skypeului.
Ca sa pot auzi pe cele mentionate mai sus trebuie sa bag castile si functioneaza.
Chiar nu am mai patit asa ceva inainte si nu am nici cea mai mica idee cum sa o rezolv.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Daca nu ai reinstalat windowsul cum a spus Jipa95, chiar daca eu sunt de aceiasi parere, descarca-ti driverele de pe site-ul oficial al producatorului laptopului.Dezinstaleaza driverele vechi si instaleaza-le pe cele noi. Daca ai reinstalat windowsul, click dreapta pe my computer>manage>device manager. In device manager iti va arata toate driverele lipsa prin semnul intrebarii de culoare galbena.Instaleaza driverele lipsa de pe site-ul oficial al producatorului laptopului.Succes!

| BaDoX explică (pentru MskDesign):

Am driverele big grin... am gasit problema.
Era de la un program de bass boost si avea ceva buguri straight face

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai reinstalat de curand windows-ul si ai uitat sa-i instalezi si driver-ul la senet, de aceea nu ai sunet.