| paul365 a întrebat:

Mi-am cumparat ieri un Nokia Asha 302 care are conectivitate wi-fi si cand vreau sa intru pe net nu merge zice ca nu gaseste retele disponibile.Ce pot face?

5 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Nu-l asculta pe marele expert ITC de mai sus.
Daca nu gaseste retele inseamna ca prin apropiere nu exista nicio retea Wi-Fi.

| KodrutZ a răspuns (pentru Trynda):

Logic... sau ca mare expert are dreptate si e ceva in neregula cu telefonul. happy

| Trynda a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu vin telefoane stricate din fabrica, mai ales cu wi-fi. Rar se intampla asta. Replicile n-au wi-fi si alte conectivitati.

| Predator30 a răspuns:

Du-te la ei la reprezentata de unde l-ai cumparat ca la Nokia Asha 302 nu se pot face manual setarile pentru internet, wi-fi, O zi placuta!

| M1shulika a răspuns:

Pentru a putea sa navigati pe net cu wi-fi va trebuie o "sursa" wireless cu net pe langa telefon, pentru a gasi o retea disponibila de aceea nu gaseste.