| sorin12322 a întrebat:

Mi-am cumparat recent un laptop.Cand ma joc GTA 5 sau Far Cry 3 temperatura cpu urca pana la 80-83 max iar temperatura gpu este de doar 45-50.Jocurile sunt setate pe low cu rezolutii medii si merg cu 40-50 fps.Se poate distruge procesorul la 80 de grade daca sta asa cam o ora (cand ma joc)?
Specificatii:i5-5200u,4gb ram, nVIDIA 920m 2gb si hdd 1 TB.
Temperatura CPU idle este de ~45c.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu se strica...Nu va inteleg pe astia care cumparati tigaie de laptop si il folositi pentru gaming! Un laptop pentru gaming costa de la +4000 lei.

De ce nu ti-ai cumparat PC pe componente...Cat ai dat pe l aptop iti faceai pc ce ducea toate jocurile pe rezolutie Full HD cu detaliile date pe High ~45fps-uri.

| Rommeo a răspuns:

Si ram-ul pentru jocuri ca sa-ti ruleze ok, ai nevoie de un 8 Gb.