| MotanuJmekerit a întrebat:

am placa video GTX 650 si asi dori sa-i fac putin overclock cu MSI Afterburner cum ma sfatuiti sa-i fac? si cat de mult sa-i fac? mentionez ca temperatura in IDLE este de 29-32 grade iar cand ma joc urca pana la 64-67 grade. Astept indicatii.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Urc-o putin cate putin, vezi cum se descurca. Atat cu temperatura in jocuri, cat si stabilitatea. Daca iei freeze, inseamna ca te-ai dus mult prea sus, trebuie sa mai scazi. Gaseste-i o stabilitate buna, ca se merita oc-ul.

| MotanuJmekerit explică (pentru Jipa95):

Bun, multumesc ar trebui sa modific ceva si la CORE VOLTAGE si POWER LIMIT sau doar la Core Clock si Memory Clock? ( MSI AFTERBURNER )

| Jipa95 a răspuns (pentru MotanuJmekerit):

Nu. Urca frecventa putin cate putin, vezi daca ai stabilitate. Daca merge perfect si nu-ti iei freeze, procedezi la fel. nu umblii la voltaje, deoarece daca ai stabilitate inseamna ca sunt bune voltajele.