| skrimbag_3002 a întrebat:

Mi-am cumparat un blackberry curve 8520 si nu are 3g...asta inseamna ca nu ma pot uita la filmulete pe youtube?

Răspuns Câştigător
| withoutmoney a răspuns:

Nu.Inseaamna ca nu poti apela video si ca in zona de 3g viteza internetului nu va mai creste ca la telefoanele cu 3g.Si in caz ca nu-s tii sigur daca BlackBerry-ul tau are sau nu 3g iti zic eu ca nu are! Bafta!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| shory90 a răspuns:

Poti sa le vezi, dar ai nevoie ori de programul BOLD(browser) ori sa faci un upgrade la soft, softul 4. 6mai are mici bugguri, ii poti face un update la softul 5.0 si vei simti diferenta
Detin doua blackberryuri un pearl cu v4.5 si un bold cu v6.0 crede-ma ca e diferenta ca de la cer la pamant
aici ai link cu versiunea 5.0 https://swdownloads.blackberry.com/Downloads/browseSoftware.do

| andreea_1043 a răspuns:

3g este cu totul altceva. 3g-ul se foloseste pentru. ati face singur pose si a vedea in acelasi timp cum le faci.ca intr'o oglinda. deci asta nu are nici'o treaba cu filmuletele dp yt. aici depinde ce capacitatea telefonului.

| Marian_Sergiu_1990 a răspuns (pentru andreea_1043):

Scuze ca iti spun dar esti paralela. 3g-ul e pentru apelurile video (sa te vada persoana cu care vorbesti iar daca si acea persoana are telefon cu 3g poti si tu sa o vezi pe ea). Camera e montata in fata ca sa fie comoda si sa nu trebuiasca sa stai cu telul intors cand faci apeluri video. Oricum se poate sa iti faci si singur poze daca telefonul are 3g pentru ca logic are o camera frontala mai slaba decat cea din spatele lui care e primara iar cea din fata e secundara. Desi nu asta inseamna 3g.