| InstinctPr3ciS a întrebat:

Mi-am cumparat un ceas automatic si pe certificatul de garantie scrie :"Ceasurile mecanice si automatice trebuie intoarse din remontor de minim 10 ori la 24h. " Deci ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Deci daca nu il ti pe mana nonstop trebuie sa-l întorci ca daca nu se opreste, daca il ti pe mana nu mai trebuie sa-l întorci... Bafta!

| InstinctPr3ciS explică (pentru lpavel):

Si daca se opreste se strica ceva din mecanism s-au doar se pierde ora?

| lpavel a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Nu se strica DAR nu e indicat sa stea asa oprit mai mult timp pentru ca s-ar putea strica... mai mult timp ma refer la 1 -2 luni nu 1 zi sau 1 ora, in cazuri din astea nu se intampla nimic doar va trebui sa-l fixezi din nou happy

| InstinctPr3ciS explică (pentru lpavel):

Si niste instructiuni pentru intoarcere unde gasesc? Trebuie sa il intorc de 10 ori? sau cum?

| lpavel a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Trebuie sa-l întorci de minim 10 ori... intoarce si tu de vreo 25 de ori la 24 de ore si gata! Bafta!