| xArianna a întrebat:

Mi-am cumparat un mouse usb, de la Serioux si imi merge greu. Mouse-ul are si un buton pe el pe care scrie DPI si nu prea stiu la ce foloseste. Credeam ca e pentru setarea senzitivitatii, dar nu am vazut sa schimbe nimic. Pur si simplu imi merge greu, intrerupt asa si de exemplu daca ma joc e foarte aiurea. Am incercat sa setez si din Control Panel/Mouse dar problema pare sa fie de la el iar pe butonul DPI daca apas merge si mai greu. Stie cineva care ar putea fi problema si ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Butonul dpi trebuia sa schimbe sensibilitatea. Apasa pe el cate o data si vezi daca se schimba ceva.

| StefanR0 a răspuns:

Hm,daca zici ca e nou cumparat n-are cum sa fie murdar pe interior.
Ai zis ca ai umblat si la sensibilitate si tot la fel mergea. Poti incerca sa-i schimbi driver-ul manual, cautand unul pe net dar nu stiu cat de multe lucruri ar rezolva.
Ai putea sa-i schimbi si suprafata de contact.
Nu stiu ce ar putea fi altceva. Daca nu rezolvi, cel mai bine il schimbi.Cand e sa-ti iei altul, mai bine iei unul de la Asus, Genius sau Microsoft.